Biuro aktuarialne – usługi

W przypadku likwidacji czy także procesu upadłościowego firmy warto korzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w usługach takich jak wycena aktuarialna. Wyceniane są różnorodne podmioty gospodarcze, zarówno firmy, spółki, jak też instytucje czy przykładowo wartości niematerialne oraz prawne, takie jak patenty posiadane przez daną firmę.
Kiedy korzystać z usług firmy aktuarialnej?
Należy rozpocząć od wyjaśnienia, że biuro aktuarialne to firma, która specjalizuje się w wycenach inwestycyjnych a także aktuarialnych, które wykonywane są na zlecenie klientów, takich jak firmy, spółki, instytucje oraz inne podmioty gospodarcze.

Taka wycena jest konieczna w głównej mierze w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących danej działalności gospodarczej, jak także w sytuacji likwidacji firmy, czy fuzji spółek (więcej informacji na stronie: wycena znaku towarowego). Warto być świadomym też o tym, że firma aktuarialna zajmuje się fachową wyceną wartości niematerialnych a także prawnych, na przykład takich jak znak towarowy czy relacje z klientami. A dodatkowo, wyceniane są też rezerwy, które w założeniu powinny być przeznaczone na świadczenia dla pracowników, tj. renty, odprawy, emerytury czy dodatki do delegacji (źródło: wycena firmy). A przy tym firmy aktuarialne oferują też szkolenia oraz warsztaty dla pracowników z zakresu wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Szkolenia przeznaczone są dla firm a także instytucji działających w różnych branżach. Firmy aktuarialne podejmują się również analizy, jak też oceny projektów finansowych, w głównej mierze projektów restrukturyzacji.

Zobacz także: firma aktuarialna.