Wycena finansowa – komu zlecić?

Biura aktuarialne świadczą kompleksowe usługi z zakresu wyceny finansowej, a więc między innymi wyceny przedsiębiorstw, jak również usługi z zakresu wyceny aktuarialnej, czyli np wyceny rezerw przeznaczonych na świadczenia pracownicze. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że wycena aktuarialna powinna być przeprowadzona przez profesjonalne firmy, w których pracują doświadczeni oraz licencjonowani aktuariusze, którzy posiadają szczegółową edukację oraz odpowiednie przygotowanie.
Usługi finansowe – na co zwrócić uwagę?
Biura aktuarialne specjalizują się w zakresie fachowego doradztwa, jak również usług inwestycyjnych i aktuarialnych, które dotyczą między innymi analizy i oceny projektów inwestycyjnych, na przykład projektów modernizacyjnych czy rozwojowych.

Usługi biura aktuarialnego powinny być elastyczne oraz osobiście dopasowane do potrzeb konkretnego klienta (warto sprawdzić: wyceny marki). Jeżeli zależy nam na czasie, możemy skorzystać z usługi ekspresowej, a zatem wyceny, która zajmuje zaledwie jeden dzień. Usługi biura aktuarialnego to między innymi wycena firmy, która jest potrzebna, o ile myślimy o sprzedaży albo także kupnie przedsiębiorstwa albo także w przypadku postępowania cywilnoprawnego czy toczącego się procesu upadłościowego albo likwidacyjnego (polecam: wycena spółek). Co więcej w ramach usług wykonywana jest również wycena spółki, wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, np takich jak patenty czy znak towarowy. Przez aktuariuszy wyceniane są także rezerwy przeznaczone przez firmę na świadczenia dla pracowników, między innymi tj. świadczenia medyczne.

Zobacz także: wycena firmy.