Jaka poduszka dla niemowlaka

Właściwie każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, natomiast niekiedy, pomimo pełnego zaangażowania w opiekę nad dzieckiem, dochodzi do pewnych nieprawidłowości w trakcie rozwoju dziecka. Jednym z częstszych problemów powstałych w wieku niemowlęcym jest plagiocefalia, czyli deformacja czaszki. Główka małego dziecka pod wpływem nacisku na powierzchnię powstającego w trakcie spania i leżenia, ulega odkształceniom.

Na prawdę bardzo często niemowlę chce układanie główki wyłącznie w jedną stronę i na nic się zdaje przekręcanie jego głowy albo zmiana pozycji dziecka. Sprawdzonym rozwiązaniem jest poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która rozkłada punktowy nacisk główki na większą powierzchnię. Dzięki temu zapobiega asymetrii głowy dziecka, a wręcz sprawia cofnięcie powstałych już zniekształceń. Poduszka ma specyficzną konstrukcję – po jej środku jest wgłębienie, doskonale pasujące na małą główkę dziecka. Ułożenie dziecka na poduszce sprawia, że niemowlę nie odchyla głowy do swojej ulubionej pozycji. Rysy twarzy dziecka wyrównują się, a głowa nabiera naturalnego, kulistego kształtu.
Zakup poduszki to perfekcyjny pomysł na prezent dla niemowlaka lub dla mamy spodziewającej się dziecka. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana podczas nocnego snu, dziennych drzemek oraz podczas spacerów z wózkiem. Poprawia komfort snu, stabilizuje szyjny etap kręgosłupa, zapobiega powstawaniu deformacji główki i jest dla dziecka bardzo wygodna. Decydując się na poduszkę ortopedyczną, należy zwrócić uwagę na to, czy jest utworzona z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych dla dzieci.

Zobacz więcej: prezent dla niemowlaka.