Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Odszkodowanie po wypadku powinno się się nam w różnych sytuacjach. Na nieszczęście na prawdę często o tym nie wiemy albo zwyczajnie zapominamy. Za obrażenia i urazy ciała można zyskać rekompensatę w postaci zadośćuczynienia albo odszkodowania.

Jeśli do wypadku doszło nie z naszej winy to mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie z oc sprawcy wypadku komunikacyjnego. Świadczenie to może obejmować szkody majątkowe (uszkodzony pojazd) i szkody osobowe (odniesione urazy i obrażenia w wyniku wypadku). Przy okazji odszkodowań warto też podkreślić, że może nam także przysługiwać zadośćuczynienie. Odszkodowanie pełni funkcję kompensacyjną szkód majątkowych, zaś zadośćuczynienie tyczy się krzywd fizycznych i psychicznych.
Odszkodowanie komunikacyjne możemy pozyskać z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia drogowego. W momencie, gdy sprawca nie posiadał obowiązującej polisy OC to odszkodowanie wypłaca UFG. Do wypadków drogowych często dochodzi w momencie wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię. Tu powinno się pamiętać o tym, że jeżeli już miejsce to było należycie oznakowane to uzyskanie odszkodowania może być niemożliwe. Warto o tym pamiętać, bo ubezpieczalnie nie zawsze o tym nas informują. By uzyskać odszkodowanie trzeba skompletować niezbędną dokumentację. Co jest z dokładnością wymagane doczytamy na stronie ubezpieczyciela, którego musi nam wskazać sprawca wypadku. Warto zaraz wystąpić do ubezpieczalni o odszkodowanie bądź zadośćuczynienie. Wtedy mamy spore szanse na szybszą jego wypłatę.

Więcej informacji na stronie: ile za złamanie obojczyka.