Przemoc – co warto wiedzieć?

Dzięki internetowi i kampaniom społecznym możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat różnorakich rodzajów przemocy i agresji używanych np w domu rodzinnym, jak też w szkole czy w miejscu pracy. Bez wątpienia przemoc psychiczna to zagadnienie, któremu powinno się przeznaczyć sporo czasu, aby poznać jego przyczyny, jak również powikłania i skutki, które mogą zaciążyć na całym dorosłym życiu.
Agresja i przemoc – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że dzięki kampaniom społecznym przykładowo takim jak stop przemocy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wiele więcej na temat agresji czy przemocy.

Głównie w takiej kampanii dowiemy się jak, że przemoc to nie tylko i wyłącznie bicie czy wymierzanie kar, ale również przemoc emocjonalna, przemoc psychiczna i oczywiście przemoc seksualna, które wiążą się z poważnymi traumami i powikłaniami ciągnącymi się także w dorosłym życiu (warto także zobaczyć: stop przemocy). Dlatego tak ważne jest edukowanie społeczeństwa w kwestii przemocy, jej objawów, jak także metod oraz technik zapobiegania agresji i reagowania na nią. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością takie kampanie uwrażliwia nas na dobro drugiego człowieka i wyczulają na charakterystyczne objawy przemocy wobec kobiet czy dzieci. Coraz więcej pojawia się artykułów oraz badań zajmujących się tematyką przemoc psychiczna wobec dziecka. Jest to w szczególności istotne, ponieważ trauma w tak młodym wieku może prowadzić do istotnych powikłań w życiu dorosłym, na przykład takich jak nawracające poważne i ciężkie w przebiegu stany depresyjne.

Zobacz więcej: stop przemocy.